1

Ile butelek PET potrzeba, aby wyprodukować bluzę z polaru?
Każdy z nas wie, że śmieci trzeba posegregować i wrzucić do odpowiednio oznakowanych koszy. Co dzieje się z posegregowanymi odpadami?
3
Blog SKO

41 Gliwice Razem z SKO

41 Gliwice Razem z SKO

Blog Szkoły Podstawowej nr 41 w Gliwicach. Przegląd naszej przygody z SKO, poprzez spojrzenie na działania uczniów, konkursy, różnego rodzaju zajęcia, wycieczki i przeróżne akcje, mające związek z oszczędzaniem. Jesteśmy tu od 2013 roku:)

DOSIEGO ROKU!

Koniec roku to czas podsumowań, życzeń i nowych oczekiwań. Niech się spełniają wszystkie dobre życzenia, a blogi szkolne niech zapełniają się działalnością, która wspiera oszczędzanie, pomaganie i działania charytatywne.

13

Jasełka

Zawsze w grudniu, w ostatnim dniu szkolnym, spotykamy się na szkolnych jasełkach. W tym roku tematycznie nawiązywały one do "Opowieści Wigilijnej" Karola Dickensa. Jak zawsze zgromadziły na holu szkolnym mnóstwo zaciekawionych oczu i otwartych z wrażenia buź. Wesołych świąt!

3

Zawody mikołajkowe

Wszyscy uczniowie, począwszy od pierwszych, a skończywszy na szóstych klasach, uczestniczyli w zawodach mikołajkowych, które odbyły się w naszej szkole. To doskonała zabawa, połączona z rywalizacją i wdrażaniem zdrowego trybu życia.

0

Kiermasz świąteczny

Jak każdego roku, tradycyjnie przed świętami, organizujemy kiermasz świąteczny w naszej szkole. Tak było i tym razem... Przepięknie wykonane przez dzieci i nauczycieli ozdoby świąteczne, pyszne tradycyjne ciasta i ciasteczka i unoszący się w powietrzu klimat nadchodzących świąt.

2

Czytamy Brawo Bank

W klasach, a także w świetlicy, bardzo chętnie zapoznajemy się z gazetką dla najmłodszych "Brawo Bank". Czytamy teksty, rozwiązujemy krzyżówki i inne zadania, a także bierzemy udział w konkursach. To bardzo zajmujące zajęcie.

2

Podsumowanie akcji Dzieci - Dzieciom

Udało się pobić rekord z zeszłego roku!

0

Wyniki konkursu świnka skarbonka - niekoniecznie świnka

Z bogatego zbioru świnek skarbonek - niekoniecznie świnek, wybraliśmy zwycięzców.

0

Policzyliśmy zebrane klucze

Zakończyliśmy akcję dla Fundacji "Budzik"

0

Pamiętamy o gwarkach

Górnicy na Śląsku to wciąż symbol tego regionu. A my jesteśmy ich dziećmi, wnukami i prawnukami...

1
1