1

Kreatywnie z Lokatką
Zrób plakat zachęcający do blogowania
3
Blog SKO

41 Gliwice Razem z SKO

41 Gliwice Razem z SKO

Blog Szkoły Podstawowej nr 41 w Gliwicach. Przegląd naszej przygody z SKO, poprzez spojrzenie na działania uczniów, konkursy, różnego rodzaju zajęcia, wycieczki i przeróżne akcje, mające związek z oszczędzaniem. Jesteśmy tu od 2013 roku:)

Żołędzie dla zwierzaków

Jak co roku, także i tym razem uzbieraliśmy dla zwierzyny leśnej kilka worków żołędzi. Przysmaki czekają teraz na transport, a my życzymy zwierzątkom przetrwania zimy!

1

Surowce wtórne pomagają, jeśli je dzieci zbierają!

Rośnie góra nakrętek, choć sukcesywnie są one odbierane ze szkoły. Surowiec pozyskany z nich pomaga osobom chorym. Niech rośnie góra dobroci!

5

Zdrowe śniadanie

8 listopada uczniowie szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Samodzielnie przyrządzony posiłek smakuje znacznie lepiej, a świadomość zdrowego żywienia wzrasta, jeśli dziecko wie, co zostało włożone do kanapki.

6

Uwaga! Nadwaga

Nadwaga to problem, często już u najmłodszych. W naszej szkole, posiadającej Certyfikat Zdrowia nie możemy milczeć na tematy zdrowotne, dotyczące także naszych uczniów. Zwróciliśmy uwagę wszystkich na ogólnopolską akcję, poruszającą zdrowego odżywiania i jego wpływu na likwidację zbędnych kilogramów ...

0

Sentencje na deszcz

Nasi uczniowie to zdolniachy, nie ma co!

1

Zbiórka charytatywna dla Afryki

Fundacja Redemptoris Missio to fundacja, która troszczy się między innymi o zdrowe ząbki afrykańskich dzieci.

0

Zbiórka puszek aluminiowych

W minionym tygodniu ogłosiliśmy zbiórkę puszek aluminiowych. Klasy miały ze sobą rywalizować o to, która przyniesie najwięcej tych brzęczących, cennych materiałów wtórnych. Przypominamy, że zbieramy CAŁY ROK, a ta akcja miała nam przypomnieć o tym, że zbieranie to cenna inicjatywa!

2
1