1 2 3 następna ostatnia

Lokatka przypomina
26 maja obchodzimy Dzień Matki
12
Blog SKO

41 Gliwice Razem z SKO

41 Gliwice Razem z SKO

Blog Szkoły Podstawowej nr 41 w Gliwicach. Przegląd naszej przygody z SKO, poprzez spojrzenie na działania uczniów, konkursy, różnego rodzaju zajęcia, wycieczki i przeróżne akcje, mające związek z oszczędzaniem.

Konkurs z okazji Dnia Mamy

Ogłaszamy konkurs!!! Żyrafka Lokatka chciałaby dla mamy wykonać laurkę, ale nie wie, jak ją zaprojektować, ani jakie życzenia napisać. Pomożecie?

0

Co to takiego?

Podczas wizyty przedstawicielek banku w naszej szkole, mogliśmy zobaczyć pewien przedmiot, związany z bankiem. Ciekawi jesteśmy, kto zapamiętał nazwę tego tajemniczego przedmiotu?

0

Lekcja z Lokatką

Dzieci bardzo lubią Żyrafkę Lokatkę, dlatego lekcje o niej są zawsze bardzo ciekawe. Nigdy dość opowiadania, dlaczego żyrafka, dlaczego Lokatka i co żyrafy mają wspólnego z bankiem. Przy okazji przypomnienie o tym, że warto oszczędzać w takim miejscu, gdzie można coś zyskać.

2

Mała bankowość

W dniu dzisiejszym w naszej szkole pojawiły się dwie miłe panie z banku - pani Marta Watoła oraz pani Magdalena Nowakowska. Każdego roku staramy się, aby dzieci poznały tajemnice bankowości od profesjonalnej strony. Dlatego takie lekcje są dla nas szczególnie cenne.

0

Majowe przysłowia

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Wiąże się z nim wiele różnych przysłów, zwłaszcza związanych z urodzajem.

2

Majowe święta

Jakoś tak się składa, że pytając o majowe święta, coraz bardziej kojarzymy maj z odpoczynkiem, dniami wolnymi od pracy, grillem i ewentualnymi wyjazdami na majówkę. A przecież majowe święta to przede wszystkim osiemnastowieczne osiągnięcia demokracji polskiej, jako drugie w świecie, a pierwsze w Eur ...

0

Projekt "Erasmus+"

"Erasmus+" to projekt edukacyjny, realizowany w naszej szkole od 1 czerwca 2017 do 31 maja 2019. Projekt dotyczy szkoleń kadry edukacyjnej w placówkach europejskich i jest finansowany przez Unię Europejską. Nasz projekt uzyskał maksymalną ocenę i znalazł się na trzecim miejscu rankingowym w Polsce!

2

Konkurs przed majówką

Szybki konkurs przedmajówkowy: jeśli Żyrafka Lokatka wybiera się na majówkowy odpoczynek, to gdzie mogłaby pojechać? Co mogłaby zobaczyć, kogo mogłaby poznać, albo może w jaki sposób mogłaby zaoszczędzić?

1

Eko Rajd 2018

24 kwietnia, z okazji Dni Ziemi, wszyscy uczniowie naszej szkoły udadzą się na Eko Rajd SP41.

2

Nakrętkowa niespodzianka

Dzisiejszy poranek wprawił niejedną osobę wchodzącą do naszej szkoły w zdumienie. Obok wejścia, ktoś poustawiał mnóstwo sześciolitrowych butli wypełnionych plastikowymi nakrętkami. Butle zrobiły niesamowite wrażenie, ponieważ to, że zbieramy nakrętki, wszystkim jest wiadome, ale takich ilości naraz, ...

3
1 2 3 następna ostatnia