PROWADZENIE BLOGA (NAUCZYCIEL/DRUŻYNOWY)
    1. Zaloguj się do serwisu używając podanych podczas rejestracji nazwy użytkownika (login) i hasła. Na początek wybierz przycisk „Zaloguj się”, który znajduje się w prawym górnym rogu serwisu. Po kliknięciu pojawi się strona logowania do serwisu.
    2.  

      Jak założyć blog - zaloguj się

      W odpowiednich polach wpisz nazwę użytkownika (login) i hasło ustalone w procesie rejestracji. Jeżeli nie pamiętasz hasła, możesz je odzyskać klikając w opcję „Zapomniałeś hasła”, dostępną na stronie logowania serwisu.

    3. Po kliknięciu „Zaloguj”, w  menu podręcznym u góry serwisu kliknij na swój login. Rozwinie się pasek nawigacji, które umożliwia przejście do poczty wewnętrznej, edycji swojego profilu oraz bloga Twojej szkoły.
    4. Jak założyć blog - podręczne menu

       

    5. Wybierz „Mój blog”.
    6. WAŻNE: Dopóki Twój blog ma status „prywatny” (ustawienie domyślne systemu), pozostaje niewidoczny dla innych użytkowników serwisu. Teraz możesz do woli zmieniać i edytować treść i wygląd swojej strony bez obaw, że Twoje działania będą widoczne dla innych.

    7. Z menu administracyjnego znajdującego się w środkowej części serwisu, wybierz opcję „Edycja/Domyślne”. Tutaj możesz umieścić krótką informację na temat prowadzonego bloga, a także edytować pozostałe pola. W tym miejscu wybierzesz też zdjęcie (grafikę), która reprezentować będzie Twoją szkołę (awatar). Oczywiście zachęcamy do wykorzystania specjalnie przygotowanych dla Ciebie awatarów dostępnych w systemie.
    8. Wybierając opcję „Edycja/Kategoryzacja”,  możliwe jest określenie kategorii (tzw. tagi, słowa kluczowe), które pomagają uporządkować treść bloga, a także odnaleźć wpisy Twojej szkoły poprzez mechanizm wyszukiwarki.
    9. Wybranie z menu opcji „Edycja/Daty” umożliwia ustawienie daty publikacji danego wpisu.
    10. „Edycja/Autorzy” pomoże Ci w oznaczeniu autorów bloga.
    11. Dzięki opcji „Edycja/Ustawienia” możliwe jest określenie czy wpisy mają podlegać ocenie lub być komentowane. Pamiętaj, że blog Twojej szkoły oceniany jest przez innych i dzięki temu ma szansę na nagrodę w Konkursie „SKO Blog miesiąca”.
    12. Pole „Edycja/Motyw” umożliwia zmianę wyglądu bloga. Spraw by wyróżniał się spośród innych! Możesz zmienić krój i wielkość czcionki oraz kolor szablonu bloga. Spraw by Twój blog był jedyny w swoim rodzaju!
    13. W menu dostępna jest także zakładka „Uprawnienia”. Po jej kliknięciu zobaczysz, kto dopisał się do bloga Twojej szkoły. Wybranym osobom (w panelu znajdziesz ich loginy) możesz nadać szczególne uprawnienia, np.:
    14. a. „może dodać” –  uprawnienia do dodawania wpisów na bloga, dzięki nim osoba będzie mogła tworzyć wpisy,

      b. „może edytować” – uprawnienia do edycji poszczególnych wpisów, dzięki nim osoba nie będzie mogła tworzyć wpisów, ale będzie mogła edytować i poprawiać już istniejące teksty,

      c. „może przeglądać” – uprawnia do czytania nieopublikowanych wpisów na blogu,

      d. „może zatwierdzać”  – uprawnienia umożliwiające publikację przygotowanych wcześniej wpisów.

      WAŻNE: uprawnienia te nadawaj tylko zaufanym współprowadzącym, albo pozostaw je dla siebie.

    15. Po ustawieniu wszystkich parametrów bloga Twojej szkoły, możesz opublikować go w sieci („status opublikowany”). Od tej chwili będzie widoczny dla wszystkich, pod unikalnym adresem internetowym (adres podaliśmy w informacji wysłanej na adres e-mail).

       

      Zobacz także:

      REJESTRACJA W SERWISIE (NAUCZYCIEL/DRUŻYNOWY)

      DODAWANIE WPISÓW

      WSTAWIANIE OBRAZKA/ZDJĘCIA DO WPISU

      DODAWANIE FILMÓW

      REJESTRACJA W SERWISIE (UCZEŃ)
      WSPÓŁPROWADZENIE BLOGA I DODAWANIE WPISÓW (UCZEŃ)

      JAK PISAĆ BLOG

      JAK JESZCZE SKUTECZNIEJ PROMOWAĆ SWÓJ BLOG