1 2 3 4 12
SP 45 Poznań

SP 45 Poznań

Witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej nr 45 im. ORP "Poznań" w Poznaniu. SKO w naszej szkole działa od 1972r. Od wielu lat bierzemy udział w kolejnych edycjach konkursu PKO pod hasłem "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO". Chcemy podzielić się z Wami naszymi działaniami w ramach SKO. Zachęcamy do odwiedzania i komentowania naszego bloga. Pozdrawiamy.

Otrzymaliśmy nagrodę

Nasza szkoła otrzymała nagrodę III stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności w Edycji 2013/2014. Tegoroczna Edycja Konkursu odbywa się od 1.09.2014 do 31.05.2015. Zachęcamy do udziału w konkursie. Organizatorom dziękujemy za nagrodę!

0

Dziękujemy za upominki

Z Banku PKO BP otrzymaliśmy "Pakiet powitalny", który zawierał różne gadżety z logo SKO: długopisy, ołówki, naklejki, zeszyty, piórniki, linijki, podkładki pod myszki do komputerów, kalendarze. Dziękujemy Bankowi PKO BP za prezenty.

0

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM!

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom zapału do pracy i jak najlepszych wyników w nauce. Zachęcamy do odwiedzania naszego bloga.

0

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2013/1014. Uczniowie klas szóstych zaprosili nas w podróż sentymentalną, podczas której nie zabrakło łez wzruszenia. Dzieci z klas drugich radośnie wprowadziły nas w wakacyjny nastrój. Wzorowi uczniowie zostali wyróżnieni, a rodzice otrzymali gratulacje i podziękowania. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy udanych wakcji! Do zobaczenia we wrześniu!

0

Festyn z okazji otwarcia Parku Nadolnik

Uczniowie naszej szkoły, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy osiedla Główna oraz zaproszeni goście uczestniczyli w festynie z okazji otwarcia parku imienia ks. Tadeusza Kirschke. Po symbolicznym przecięciu wstęgi czekało na zebranych mnóstwo atrakcji. Można było zobaczyć występy młodzieżowych grup tanecznych, pokazy taekwondo oraz posłuchać śpiewu naszych drugoklasistów w języku angielskim. W przerwach między występami dzieci gromadziły się przy stoiskach malowania twarzy, robienia kolorowych tatuaży, koralikowych ozdób czy tworzenia balonowych zwierzątek. Nie zabrakło rozgrywek sportowych, ale i stoiska ze słodkościami. Wiele osób z zainteresowaniem obejrzało wystawę starych zdjęć Głównej oraz z przyjemnością posłuchało występu Scholi. Pogoda dopisała i pozwoliła na wielogodzinną, radosną zabawę.

0

Odwiedziliśmy Patrona szkoły

Uczniowie klas czwartych zgodnie z tradycją naszej szkoły odwiedzili patrona szkoły – Okręt Rzeczypospolitej Polskiej „POZNAŃ” w Świnoujściu. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji: zwiedzanie miasta, okrętu i portu wojennego, Fortu Gerharda, wejście na latarnię morską i pobyt nad Jeziorem Turkusowym. Ogromnym przeżyciem dla wszystkich było spanie na okręcie wojennym. Wieczorem na plaży, w Świnoujściu odbył się chrzest morski. W drodze powrotnej dzieci podziwiały Bałtyk z mola w Międzyzdrojach oraz odwiedzili Muzeum Figur Woskowych. Uczniowie zgodnie twierdzą, że było wspaniale!

0

Nagrody za udział w konkursie SKO

Podsumowany został konkurs plastyczny w ramach SKO - "Moja karta płatnicza". Pierwsze miejsce ex aequo otrzymały: Małgorzata Tumidaj i Zofia Bartoszewska z kl. II A. Drugie miejsce ex aequo otrzymali: Martyna Nowaczyk i Jan Nowaczyk z kl. II A oraz Filip Wesołowski z kl. I A. Trzecie miejsce ex aequo otrzymali: Oliwia Dolata i Agata Wejner z kl. III B oraz Kacper Nawrot z kl.I A. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

0

Wycieczka do PKO BP

Klasy IIa i IIb wraz z wychowawczyniami wzięły udział w wycieczce do I Oddziału PKO BP w Poznaniu. Przewodnikiem po banku była opiekunka SKO pani Ewa Zielińska. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę finansową. Poznały pracę bankowca, zwiedziły skarbiec, dowiedziały się, dlaczego warto oszczędzać pieniądze. Dziękujemy!

0

Wiosenne porządki

Stan najbliższego środowiska nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. 25.04.14 uczniowie wzięli udział w akcji "Wiosenne porządki". Jak co roku z wielkim zaangażowaniem sprzątali okolicę naszej szkoły.

0

Życzenia świąteczne

Życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i obfitego dyngusa.

0
1 2 3 4 12