1 2 3 4 15
SP 45 Poznań

SP 45 Poznań

Witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej nr 45 im. ORP "Poznań" w Poznaniu. SKO w naszej szkole działa od 1972r. Od wielu lat bierzemy udział w kolejnych edycjach konkursu PKO pod hasłem "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO". Chcemy podzielić się z Wami naszymi działaniami w ramach SKO. Zachęcamy do odwiedzania i komentowania naszego bloga. Pozdrawiamy.

Wiosenne porządki

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia - Wydział Gospodarki Komunalnej oraz Zakład Lasów Państwowych zaplanował jak co roku akcję sprzątania terenów zielonych. Hasłem tegorocznych porządków jest „CZYSTY I ZIELONY POZNAŃ – MIASTEM MIŁYCH DOZNAŃ”. Organizatorzy akcji ponawiają swój apel o nieśmiecenie oraz o podejmowanie działań zapewniających czystość naszego miasta. Uczniowie SP 45 również przyłączyli się do tego apelu i posprzątali teren osiedla Główna.

0

Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki

Uczniowie klas II biorą udział w projekcie "Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki". Podróżując po Galaktyce odwiedzają różne planety, gdzie zdobywają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i edukacji finansowej. Podczas podróży na planetę Grosik uczniowie rozróżniali monety i banknoty, wskazywali awers i rewers monety, przeliczali pieniądze, rozwiązywali zadania z treścią, brali udział w zabawach muzyczno – ruchowych przy piosence „Od grosika do złotówki”. Na planecie Portfelik rozmawiali o sposobach zarabiania pieniędzy przez dorosłych. Poznali zawody tych ludzi, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo. Przypomnieli numery telefonów alarmowych. Dowiedzieli się, jak wygląda i jakie ma znaczenie karta płatnicza. Zastanawiali się, czy za każdą pracę otrzymuje się zapłatę. Wykonali portfelik z papieru. Podczas marcowej podróży na planetę Skarbonka uczniowie poznali znaczenie pojęć: konto, lokata, karta kredytowa, kredyt, bankowiec, bankomat. Poznali sposoby przechowywania pieniędzy dawniej i dziś. Dowiedzieli się, że oszczędzanie to nie tylko gromadzenie pieniędzy. Zapoznali się z możliwością oszczędzania w różnych sytuacjach dnia codziennego. Wykonali skarbonki. Poznali zasady prawidłowego żywienia.

0

Konkurs SKO

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na pracę plastyczną z zakresu ochrony środowiska „Zielone osiedle”. Konkurs trwa do 20.04.15 r. Format – praca płaska lub przestrzenna. Technika dowolna. Podpisane prace oddajemy wychowawcy lub opiekunowi SKO.

0

Świąteczna zbiórka żywności

Wolontariusze ze „Szkolnego Klubu Wielkoducha” zorganizowali świąteczną „Zbiórkę Żywności” dla najuboższych. Produkty żywnościowe zostaną przekazane potrzebującym. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję!

0

Spotkanie z przedstawicielem PKO BP

Podczas spotkania z przedstawicielem PKO BP uczniowie klas I - III mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bankowości. Dowiedzieli się jak można założyć konto internetowe. Mogli zadać pytania dotyczące oszczędzania pieniędzy i pracy w banku.

0

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet odbył się uroczysty apel. Uczniowie przedstawili krótką część artystyczną. Chłopcy złożyli koleżankom i wszystkim paniom serdeczne życzenia z okazji ich święta.

0

Czas odpoczynku i miłej zabawy

Wszystkim,którzy dzisiaj rozpoczęli zimowe ferie życzymy odpoczynku, dobrej pogody, wielu niezapomnianych wrażeń. Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu. Pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i swoich rówieśników!

0

Podsumowanie semestru

Podczas apelu podsumowującego pierwszy semestr wręczono uczniom nagrody za udział w konkursach, Odznaki Wzorowego Ucznia, pochwały Dyrektora Szkoły. Nagrody za udział w Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności otrzymali : Filip Wesołowski z kl. II A, Bartosz Bykowicz z kl. VI B, Nadia Barańska z kl. I A, Mikołajczyk Jakub z kl. VI B, Martyna Nowak z kl. III B, Jędrzej Rosiński z kl. IV B, Maksymilian Folta z kl. II A. Nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do dalszego udziału w konkursach!

0

Czas karnawału

Podczas balu karnawałowego, który odbył się w naszej szkole, pojawiło się wiele bajkowych postaci. Spotkać można było wróżki, księżniczki oraz wiele postaci ze znanych bajek . Dzieci bawiły się razem z Indianami ze Szkoły Tańca Hajdasz. Zabawa w rytmie znanych przebojów była świetna.

0

Spotkanie z policjantem

W Ramach Projektu „Bezpiecznie - to wiedzieć i znać” uczniowie klas O – III wzięli udział w spotkaniach z policjantem z komisariatu Poznań – Nowe Miasto. Tematami spotkań były: „Bezpieczna droga” oraz "Sam w domu".

0
1 2 3 4 15