1 2 3 4 14
SP 45 Poznań

SP 45 Poznań

Witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej nr 45 im. ORP "Poznań" w Poznaniu. SKO w naszej szkole działa od 1972r. Od wielu lat bierzemy udział w kolejnych edycjach konkursu PKO pod hasłem "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO". Chcemy podzielić się z Wami naszymi działaniami w ramach SKO. Zachęcamy do odwiedzania i komentowania naszego bloga. Pozdrawiamy.

Charytatywny Kiermasz Świąteczny

Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

0

Konkurs na skarbonkę został rozstrzygnięty

W dniu 21.11.14 r. na apelu klas 0 - III wręczono wyróżnienia uczestnikom konkursu na skarbonkę. Wszystkie prace były pomysłowe i starannie wykonane. Wyróżnienia otrzymali: Z klasy „O”A: 1. Martyna Cieślińska 2. Nicole Dalewska 3. Dominik Pyszniewski 4. Basia Strzemkowska Z klasy IA: 1. Nadia Barańska 2. Rafał Brzeziński 3. Mateusz Hadrych 4. Hubert Pachurka 5. Ola Pelczyk 6. Kasia Płonka 7. Julia Sobczak 8. Marcin Tumidaj Z klasy IIA: 1. Piotr Bartkowski 2. Zofia Komorowska 3. Jeremiasz Leitgeber 4. Oliwia Pyszniak 5. Filip Wesołowski Z klasy IIIA: 1. Małgorzata Tumidaj Z klasy IIIB: 1. Jakub Andrzejewski 2. Filip Jasiewicz 3. Kuba Sobik 4. Martyna Witkowska 5. Arek Woźniak. Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

0

Sukces przedstawicieli SKO w Konkursie Wiedzy Ekonomiczno - Bankowej

20 listopada 2014 r. wzięliśmy udział w Konkursie Wiedzy Ekonomiczno - Bankowej zorganizowanym przez SP 40 w Poznaniu. Naszą szkołę reprezentowali członkowie SKO: Gabriela Leitgeber i Zofia Rosińska z kl. V A oraz Oliwia Murawska i Tomasz Wejner z kl. IV B. Uczniowie zajęli II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

0

Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 8 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Montaż słowno –muzyczny przygotowany przez uczniów klas czwartych i piątych był ciekawą lekcją historii, przypomniał radosny dzień 11 listopada 1918 roku. Recytacji wierszy polskich poetów towarzyszyły patriotyczne pieśni.

0

Wystawa skarbonek

Zorganizowaliśmy wystawę prac zgłoszonych do "Konkursu na skarbonkę SKO". Skarbonki są pomysłowe i starannie wykonane. Wyniki konkursu poznamy na szkolnym apelu w połowie listopada.

0

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

1 listopada pamiętamy o tych, którzy odeszli. Przed Świętem Zmarłych uczniowie naszej szkoły porządkowali zaniedbane groby.

0

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom"

W ramach Akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", naszą szkołę odwiedzili aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu: pani Martyna Zaremba i pan Mateusz Ławrynowicz. Goście przeczytali dzieciom bajki, które pamiętają z dzieciństwa, a które czytali im rodzice. Aktorzy wprowadzili dzieci w świat baśni braci Grimm.

0

Dzień Papieski

17.10.14 pierwszy raz po kanonizacji obchodziliśmy DZIEŃ PAPIESKI. Przyświecało mu hasło "JAN PAWEŁ II - ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE!" W tym dniu, jak co roku wolontariusze naszej szkoły sprzedawali kremówki papieskie.

0

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Kolejny raz nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji WOŚP, polegającej na biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą ilość osób.

0

Pamiętamy o zwierzętach

Październik to miesiąc dobroci dla zwierząt. Mały Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę karmy dla zwierząt. Można również przynosić koce, ręczniki, zabawki dla zwierząt. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane do schroniska dla zwierząt. Zachęcamy do udziału w akcji.

0
1 2 3 4 14