1 2 3 4 14
SP 45 Poznań

SP 45 Poznań

Witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej nr 45 im. ORP "Poznań" w Poznaniu. SKO w naszej szkole działa od 1972r. Od wielu lat bierzemy udział w kolejnych edycjach konkursu PKO pod hasłem "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO". Chcemy podzielić się z Wami naszymi działaniami w ramach SKO. Zachęcamy do odwiedzania i komentowania naszego bloga. Pozdrawiamy.

Spotkanie z policjantem

W Ramach Projektu „Bezpiecznie - to wiedzieć i znać” uczniowie klas O – III wzięli udział w spotkaniach z policjantem z komisariatu Poznań – Nowe Miasto. Tematami spotkań były: „Bezpieczna droga” oraz "Sam w domu".

0

Jesteśmy z WOŚP już 11 lat

11.01.15 r. po raz jedenasty wzięliśmy udział w WOŚP. W tym roku graliśmy "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów". Zebraliśmy 16179,49 zł.

0

W świątecznym nastroju

Dzisiaj w naszej szkole panował wyjątkowy klimat. Odbywały się klasowe Wigilie. Wszyscy składali sobie życzenia, były prezenty oraz wspólne śpiewanie kolęd. Dzieci z klasy zerowej przygotowały piękne Jasełka.

0

Charytatywny Kiermasz Świąteczny

Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

0

Konkurs na skarbonkę został rozstrzygnięty

W dniu 21.11.14 r. na apelu klas 0 - III wręczono wyróżnienia uczestnikom konkursu na skarbonkę. Wszystkie prace były pomysłowe i starannie wykonane. Wyróżnienia otrzymali: Z klasy „O”A: 1. Martyna Cieślińska 2. Nicole Dalewska 3. Dominik Pyszniewski 4. Basia Strzemkowska Z klasy IA: 1. Nadia Barańska 2. Rafał Brzeziński 3. Mateusz Hadrych 4. Hubert Pachurka 5. Ola Pelczyk 6. Kasia Płonka 7. Julia Sobczak 8. Marcin Tumidaj Z klasy IIA: 1. Piotr Bartkowski 2. Zofia Komorowska 3. Jeremiasz Leitgeber 4. Oliwia Pyszniak 5. Filip Wesołowski Z klasy IIIA: 1. Małgorzata Tumidaj Z klasy IIIB: 1. Jakub Andrzejewski 2. Filip Jasiewicz 3. Kuba Sobik 4. Martyna Witkowska 5. Arek Woźniak. Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

0

Sukces przedstawicieli SKO w Konkursie Wiedzy Ekonomiczno - Bankowej

20 listopada 2014 r. wzięliśmy udział w Konkursie Wiedzy Ekonomiczno - Bankowej zorganizowanym przez SP 40 w Poznaniu. Naszą szkołę reprezentowali członkowie SKO: Gabriela Leitgeber i Zofia Rosińska z kl. V A oraz Oliwia Murawska i Tomasz Wejner z kl. IV B. Uczniowie zajęli II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

0

Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 8 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Montaż słowno –muzyczny przygotowany przez uczniów klas czwartych i piątych był ciekawą lekcją historii, przypomniał radosny dzień 11 listopada 1918 roku. Recytacji wierszy polskich poetów towarzyszyły patriotyczne pieśni.

0

Wystawa skarbonek

Zorganizowaliśmy wystawę prac zgłoszonych do "Konkursu na skarbonkę SKO". Skarbonki są pomysłowe i starannie wykonane. Wyniki konkursu poznamy na szkolnym apelu w połowie listopada.

0

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

1 listopada pamiętamy o tych, którzy odeszli. Przed Świętem Zmarłych uczniowie naszej szkoły porządkowali zaniedbane groby.

0

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom"

W ramach Akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", naszą szkołę odwiedzili aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu: pani Martyna Zaremba i pan Mateusz Ławrynowicz. Goście przeczytali dzieciom bajki, które pamiętają z dzieciństwa, a które czytali im rodzice. Aktorzy wprowadzili dzieci w świat baśni braci Grimm.

0
1 2 3 4 14