1 2 3 4 16
SP 45 Poznań

SP 45 Poznań

Witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej nr 45 im. ORP "Poznań" w Poznaniu. SKO w naszej szkole działa od 1972r. Od wielu lat bierzemy udział w kolejnych edycjach konkursu PKO pod hasłem "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO". Chcemy podzielić się z Wami naszymi działaniami w ramach SKO. Zachęcamy do odwiedzania i komentowania naszego bloga. Pozdrawiamy.

Udział w Ogólnopolskim Dniu Profilaktyki Społecznej

Wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Dniu Profilaktyki Społecznej, którego organizatorem był Komisariat Policji Poznań Nowe Miasto. Spotkanie miało na celu promowanie zdrowego stylu życia. Na uczestników czekały liczne gry, zabawy, konkursy z nagrodami, m.in. konkurencje sportowe, pokazy artystyczne, warsztaty plastyczne. Organizatorom dziękujemy za mile spędzony czas.

0

Grosikowa majówka

Uczniowie klas drugich kontynuują projekt "Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki".

0

Marsz Przeciw Przemocy

22 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły po raz po kolejny przeszli w „Marszu Przeciw Przemocy”. Celem tego dnia było zintegrowanie całej społeczności szkolnej. Głośno mówimy NIE DLA PRZEMOCY.

0

Konkurs "Zielone osiedle"

W ramach SKO odbył się konkurs plastyczny "Zielone osiedle". W kategorii praca przestrzenna równorzędne wyróżnienia otrzymali: Nadia Barańska kl. I A, Hubert Krygowski kl.I A, Fabian Łukasik kl. I B, Julia Sobczak kl. I A. W kategorii praca płaska nagrody otrzymali: 1 miejsce -Zofia Komorowska kl. II A, Jan Wojtkowiak kl. V B, 2 miejsce - Tosia Ługawiak kl. I B, Eryk Wiśniewski kl. V B, 3 miejsce - Irenka Kalińska kl. I B, Aleksandra Filipiak kl. V A. Gratulujemy nagrodzonym!

0

Wizyta w PKO BP

Uczniowie kl. IIa i kl. IIb podczas wizyty w I Oddziale PKO BP zapoznali się z działalnością banku. Pani Ewa Zielińska, opiekun SKO, zaprosiła dzieci do obejrzenia wystawy „80 LAT SKO W PKO BP”. Bardzo ciekawie opowiadała o historii powstania SKO. Jak dawniej dzieci oszczędzały pieniądze i jakie są możliwości oszczędzania dzisiaj. Przewodnikiem po wystawie była Żyrafa „Lokatka”. Uczniowie zwiedzili również skarbiec i grali w grę multimedialną. Na zakończenie wizyty wzięli udział w krótkim quizie wiedzy ekonomicznej oraz otrzymali upominki z logo SKO. Wizyta w banku poszerzyła ich wiedzę z zakresu edukacji finansowej.

0

Wiosenne porządki

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia - Wydział Gospodarki Komunalnej oraz Zakład Lasów Państwowych zaplanował jak co roku akcję sprzątania terenów zielonych. Hasłem tegorocznych porządków jest „CZYSTY I ZIELONY POZNAŃ – MIASTEM MIŁYCH DOZNAŃ”. Organizatorzy akcji ponawiają swój apel o nieśmiecenie oraz o podejmowanie działań zapewniających czystość naszego miasta. Uczniowie SP 45 również przyłączyli się do tego apelu i posprzątali teren osiedla Główna.

0

Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki

Uczniowie klas II biorą udział w projekcie "Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki". Podróżując po Galaktyce odwiedzają różne planety, gdzie zdobywają wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i edukacji finansowej. Podczas podróży na planetę Grosik uczniowie rozróżniali monety i banknoty, wskazywali awers i rewers monety, przeliczali pieniądze, rozwiązywali zadania z treścią, brali udział w zabawach muzyczno – ruchowych przy piosence „Od grosika do złotówki”. Na planecie Portfelik rozmawiali o sposobach zarabiania pieniędzy przez dorosłych. Poznali zawody tych ludzi, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo. Przypomnieli numery telefonów alarmowych. Dowiedzieli się, jak wygląda i jakie ma znaczenie karta płatnicza. Zastanawiali się, czy za każdą pracę otrzymuje się zapłatę. Wykonali portfelik z papieru. Podczas marcowej podróży na planetę Skarbonka uczniowie poznali znaczenie pojęć: konto, lokata, karta kredytowa, kredyt, bankowiec, bankomat. Poznali sposoby przechowywania pieniędzy dawniej i dziś. Dowiedzieli się, że oszczędzanie to nie tylko gromadzenie pieniędzy. Zapoznali się z możliwością oszczędzania w różnych sytuacjach dnia codziennego. Wykonali skarbonki. Poznali zasady prawidłowego żywienia.

0

Konkurs SKO

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na pracę plastyczną z zakresu ochrony środowiska „Zielone osiedle”. Konkurs trwa do 20.04.15 r. Format – praca płaska lub przestrzenna. Technika dowolna. Podpisane prace oddajemy wychowawcy lub opiekunowi SKO.

0

Świąteczna zbiórka żywności

Wolontariusze ze „Szkolnego Klubu Wielkoducha” zorganizowali świąteczną „Zbiórkę Żywności” dla najuboższych. Produkty żywnościowe zostaną przekazane potrzebującym. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję!

0

Spotkanie z przedstawicielem PKO BP

Podczas spotkania z przedstawicielem PKO BP uczniowie klas I - III mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bankowości. Dowiedzieli się jak można założyć konto internetowe. Mogli zadać pytania dotyczące oszczędzania pieniędzy i pracy w banku.

0
1 2 3 4 16