SKO - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu "Zośka" w Celestynowie

SKO - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu "Zośka" w Celestynowie

Witamy na blogu Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionu "Zośka" w Celestynowie! W naszej szkole SKO ma długoletnią tradycję. Oszczędzamy już ponad 40 lat. Zapraszamy do komentowania naszego bloga.
06.12.2012

I Dziecięca Sesja Gminy Celestynów

6 grudnia odbyła się w naszej szkole I Dziecięca Sesja Rady Gminy. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz gminnych (Wójt, Kierownik Oświaty, Radni Gminy), dyrektorzy oraz przedstawiciele wszystkich szkół znajdujących się na terenie naszej gminy - 4 szkół podstawowych i gimnazjum.

Inicjatorką zwołania I Dziecięcej Sesji Gminnej była Pani Olga - Kierownik Oświaty. Nad całym przedsięwzięciem czuwał nasz  opiekun samorządu, pan Robert. Uczniowie ze szkół z naszego terenu stworzyli Dziecięcą Radę Gminy. Podczas pierwszych obrad radny - pan Łukasz zapoznał wszystkich z zadaniami Rady Gminy. Następnie z Dziecięcej Rady wybrano przewodniczącego, który prowadził całą sesję. Zarówno młodzi radni, jak i zebrani na sali uczniowie mogli zadawać Panu Wójtowi pytania. Było to "żywa" lekcja wychowania obywatelskiego i demokracji, pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia.

SAM_8234.JPGDSCF3384.JPG

0
Dodaj Komentarz
USUŃ