SKO Rejowiec Fabryczny

SKO Rejowiec Fabryczny

Witamy na blogu Zespołu Szkół Samorządowych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym. Nasze miasto leży w województwie lubelskim i ma niespełna 5000 mieszkańców. Pierwsza szkoła powstała w naszej miejscowości w 1918 roku, od 1994 roku nosi imię Mikołaja Reja. Od grudnia 2012 roku rozpoczynamy przygodę z SKO. Zapraszamy do odwiedzania nas, głosowania oraz komentowania naszych poczynań.
14.02.2013

Żołędzie dla dzików

We wrześniu, za przykładem zapobiegliwych mam, które dary lata zamykają w słoikach, postanowiliśmy przygotować zapasy dla dzików. W pobliżu szkoły, w parku Dębinka, gdzie rosną prawie stuletnie dęby zbieraliśmy żołędzie. Uczniowie klasy II b i III a, podzieleni na 4 zespoły rywalizowali między sobą, która z grup uzbiera najcięższy worek żołędzi. Zwycięska grupa otrzymała drobne upominki.

 

DSC00044.JPGDSC00043.JPG

 

DSC00045.JPG

 

 

DSC00047.JPG

 

Przed nastaniem mrozów, podczas spotkania z myśliwymi Mirosławem Kościem i Hubertem Joszczukiem z Koła Łowieckiego "Sokół" z Rejowca przekazaliśmy zebrane jesienią zapasy dla dzików. Panowie zapoznali dzieci ze swoją pracą w kole łowieckim, opowiedzieli legendę o patronie myśliwych Świętym Hubercie oraz odpowiedzieli na pytania przygotowane przez uczniów. Dzieci dostały pamiątkowe plakietki Koła Łowieckiego "Sokół" i torby słodyczy jako podziękowanie za zebrane żołędzie.

 

 

DSC00366.JPG

0
Dodaj Komentarz
USUŃ