06.12.2013

Mikołajkowy Turniej Szachowy w SP nr 19

Świetna zabawa i dużo emocji .

Dnia 6 grudnia odbył się w SP nr 19 Mikołajkowy Turniej Szachowy dla uczniów Szkół Podstawowych naszego miasta pod patronatem pana Andrzeja Gołoty z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Szachowego Klubu "START". Sędziowali pan Bogdan Siwoń oraz pan Mariusz Ściwiarski. W turnieju uczestniczyło 48 uczniów z 8 elbląskich szkół. Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła Julianna Libura z SP21 oraz pierwsze miejsce wśród dziewcząt, drugie miejsce zdobyła Lidka Czarnecka z SP15 a trzecie Agata Antosik z SP11. Wśród chłopców najlepszy był Krzyś Grzybowski z SP 19,

drugie miejsce uzyskał Szymon Dragan z SP18

a trzecie Michał Antosik z SP11. Najmłodszy uczestnik miał lat 7 a najstarszy 11 lat. Dla większości szachistów był to pierwszy prawdziwy turniej szachowy. Dzięki mikołajowym czarom i życzliwości sponsorów oraz pani Dyrektor każdy otrzymał upominek.

Z naszej szkoły do turnieju przystąpiło pięciu zawodników  . Wszyscy spisali się świetnie.

Szymon Dragan z klasy III b zajął II miejsce wśród chłopców. Na 5 rund wygrał w czterech.

Mikołaj (pani dyrektor SP nr 19) obdarował go książkami , gadżetami i talonem do Empiku na kwotę 35 zł.

Wspaniale spisał się także Kamil Kluczewski z klasy III b.

Zajął 4 miejsce wśród chłopców. Kamil także wygrał w 4 rundach, ale jego przeciwnicy wypadli gorzej w ogólnej klasyfikacji.

Kamil także otrzymał książkę i talon na 20 zł.

Wśród uczestników turnieju była Lidia Czarnecka , która już 16 grudnia wylatuje na Mistrzostwa Świata w szachach. Dzisiaj nie przegrała żadnej partii, ale zajęła II miejsce , bo jej przeciwnicy zdobyli mniej punktów. Takimi prawami rządzą się szachy.