Przedsiębiorcza OSIEMNASTKA z  Elbląga

Przedsiębiorcza OSIEMNASTKA z Elbląga

Jubileusz 50 lecia SP18 - Jubileuszem SKO !!! Chociaż skończyła 50 lat, wygląda jak "osiemnastka". Tak napisano o naszej szkole w wielu publikacjach komentujących to wydarzenie. Uroczystość ta miała miejsce 14.01.2011r. Chętnie podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami dotyczącymi popularyzacji oszczędzania .Czytajcie naszego bloga. Mamy coraz bogatszą filmotekę. Warto zajrzeć. Zapraszamy!
08.05.2013

Matematyczne łamanie głowy - OGRÓD/DZIAŁKA

OGRÓD/DZIAŁKA

1 pkt

Ogród państwa Zielińskich  ma kształt prostokąta o wymiarach 20m na 10m. Działkę obsiano częściowo trawą, a częściowo  kwiatami. Obszar, na którym rosną kwiaty ma kształt trójkąta prostokątnego o przyprostokątnych 6m i 4m. Rośliny w ogrodzie należy nawozić. Jedno opakowanie nawozu do trawników wystarcza na 2,5, a do nawożenia kwiatów wystarcza na 5.

Po ile opakowań nawozu trzeba kupić?

2 pkt

Kwadratowy trawnik o polu 196 m2 posiada dwie prostopadłe betonowe ścieżki - równoległe do boków działki. Szerokość każdej ścieżki wynosi pół metra.      Ile kilogramów nasion potrzeba na obsianie całego trawnika, jeśli na każdy m2 zużywa się 12 dekagramów nasion?

3 pkt

To jest plan działki pana Wojciecha narysowany w skali 1:100. Oblicz, ile metrów siatki potrzebuje pan Wojciech na ogrodzenie tej działki. Ściany altanki stanowią jednocześnie ogrodzenie.

 

 

lub

3 pkt

Działka ma kształt trapezu prostokątnego. Równoległe boki mają 17m i 23m, trzeci bok ma 8m, a czwarty jest od trzeciego o 2m dłuższy. Furtka i brama mają razem szerokość 4m. Oblicz powierzchnię tej działki. Ile zapłaci właściciel za siatkę ogrodzeniową, jeżeli 1m kosztuje 11,70zł?

mat046.jpg

0
Dodaj Komentarz
USUŃ