31.10.2020

Pasowanie na SKO -wicza

Dnia 28 października 2020r  odbyła się coroczna uroczystość - pasowanie na SKO-wicza. Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet członków SKO Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba. W ten sposób  rozpoczęli swoją przygodę z oszczędzaniem.

               Na pierwsze spotkanie ze Szkolną Kasą Oszczędności przybyła Żyrafa Lokatka.  Zachęcała ona uczniów  do gromadzenia pieniędzy i systematycznego ich oszczędzania. Wskazała również możliwość udziału w atrakcyjnym serwisie internetowym SKO dostosowanym do potrzeb dzieci.  

          Opiekun  SKO zapoznał uczniów z regulaminem oszczędzania oraz z zasadami wpłacania i wypłacania pieniędzy.

           Następnie odbyło się pasowanie. Dzieci z wielką powagą przyrzekały, że będą sumiennie oszczędzać każdy grosik. Obiecały również szanować, otrzymane na uroczystości, pierwsze książeczki SKO.  W dalszej części uroczystości wszyscy zostali obdarowani pakietami powitalnymi, ufundowanymi przez Bank PKO BP w Lubaniu.  Pasowanie zakończyło się sesją zdjęciową, w czasie której dzieci chętnie pozowały.

           Mam nadzieję, że uczniowie dotrzymają danego słowa i rzeczywiście będą systematycznie oszczędzać. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby organizować atrakcyjne zajęcia z udziałem zaproszonych gości. Będę wzmacniać potrzebę oszczędzania i poszanowania pieniędzy.