29.05.2012

PRZYJACIEL NASZEJ SZKOŁY I SKO.....

PREZENTACJA POLSKIEJ KSIĄŻKI WE WŁOSZECH

 

Już 6 czerwca 2012 roku, w ramach Miedzynarodowego Festiwalu "Arte e Fede" tł.pl ”Sztuka i Wiara” w Orvieto, odbędzie się prezentacja książki i warsztaty dla dzieci autorstwa Agnieszki Zawiszy pt: "Historia o chłopcu imieniem Wojciech" (wersja polsko angielska). Lektura w języku włoskim z udziałem Patrizia Hartman.

 

Prezentacja jak i warsztaty prowadzone będą w Bibliotece dla dzieci, w Orvieto we Włoszech - 6 czerwca – o godzina 16.30.

 

Książka skierowana jest dla dzieci i przybliża im postać św. Wojciecha, jednego z głównych patronów Polski. Żyjemy w czasach, gdy wartości człowieka podlegają ciągłym i dynamicznym zmianom, jednakże istnieją pewne trwałe zasady jakimi każdy człowiek powinien sie kierować. Właśnie ta książka przekazuje najmłodszym system wartości, które przetrwały przez stulecia.


Publikacja została wydana przy współpracy Miasta Gniezna i Stowarzyszenia Kulturalnego AITìA -wydawnictwo.


Książka spotkała się z aprobatą Metropolity Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski -Abp    Józefa Kowalczyka, w związku z propagowaniem wsród dzieci w/w postaci, co zostało wyrażone w liście gratulacyjnym z dnia 13 kwietnia 2012 r. na ręce Prezydenta Miasta Gniezna.


 

"Historia o chłopcu imieniem Wojciech" to książka dla dzieci, która mówi o pasji, z jaką następcy apostołów kontynuowali podróż wśród wszystkich narodów, aby szerzyć orędzie swego Mistrza, Jezusa. Wśród nich był św. Wojciech - Adalbert , który przybył do Polski z sąsiednich ziem czeskich.

Nauczał narody europejskie miłości do bliźniego, nawet nieprzyjaciół. Pewność wartości chrześcijańskich doprowadziły go do oddania życia. Do dzisiaj wojciechowy zasiew krwi przynosi wciąż nowe duchowe owoce. Wszystkie dzieci, poprzez żywoty świętych, mogą odkryć odwagę w ich czynach i powrócić do korzeni historii narodów ".

 (Przetłumaczone z art.Festiwal „Arte e Fede”).

 

http://www.festivalartefede.it/arteefede/scheda_appuntamento.php?articolo=57&anno=2012 

 

Agnieszka Zawisza

urodziła się w Gnieźnie w 1978 roku, mieszka i pracuje we Włoszech.
Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu. Architekt wnętrz, autorka i ilustratorka książek dla dzieci.


Rysunek, malarstwo i kreatywność umożliwiły jej opublikować, w języku polskim z równoległym tekstem w języku angielskim, ilustrowanych książek, opowieści dla dzieci, które mają za temat historie i legendy polskiej tradycji.
Zgromadzone doświadczenie i nabyte umiejętności pozwoliły jej nauczać twórczo w Szkocji oraz w różnych szkołach w Polsce i we Włoszech.
Jest vice-prezesem Stowarzyszenia Kulturalnego "Aitia".

0
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 9
  • 10