11.06.2012

KONKURS SKO...

KONKURSY DLA CHĘTNYCH - PROPOZYCJE

 

SWOJE PRACE PRZESYŁAMY DO 22.06.2012 r na adres  europejskiekolo@wp.pl     NAGRODY CZEKAJĄ!!!!

 

1.OPOWIADANIE

 

Opowiadanie o przeżyciach z biwaku, emocjach, zajęciach, spędzeniu czasu w ciągu tych 3 dni.

 

2.WŁASNY POMYSŁ NA BIWAK

 

Wariant 1:

Zaprojektowanie własnego ośrodka podobnego do owego w Gozdawie i możliwych ciekawych form rozrywek.

 

Wariant 2:

Zaprojektowanie własnego planu zajęć na 3 dni w ośrodku w Gozdawie z uwzględnieniem posiłków i przerw i ciszy nocnej (22:00-6:00)

 

A OTO MOJE WRAŻENIA....- MIKOŁAJ STOPCZYŃSKI

 

Szkolny biwak…

 

Powoli zbliża się koniec roku szkolnego. Dni są coraz dłuższe i coraz cieplejsze. To idealna pora na biwak klasowy. I tak w dniach 4, 5, 6 czerwca 2012 r. klasy VI c, V b i V c pojechały wspólnie na szkolny biwak w Gozdawie. Opiekunkami klas były: Małgorzata Tomczak, Grażyna Kędzierska, Marta Krówczyńska i Wioletta Smaglewska. Ośrodek w Gozdawie zapewniał różne formy rozrywki m.in: bilard, basen, boiska do siatkówki, tenisa i piłki nożnej. Oprócz tego na terenie ośrodka znajduje się Western City – miasteczko kowbojów.

Już pierwszego dnia tzn. poniedziałek, uczniowie mieli do dyspozycji wszystkie boiska i basen. Ośrodek zapewniał wyżywienie, choć oczywiście każdy z uczestników zabrał „małe co nie co” i trochę drobnych na jedzenie ze znajdującego się tam sklepiku. Dzień zakończył  się dyskoteką. Wtorek to również gry, basen i zabawy, jednak tego dnia cała grupa wyruszyła do Western City. Podczas podróży traktorem i wagonami ucharakteryzowanymi na kolejkę, odrobiną uznania zasłużył się pies z ośrodka, który przez całą podróż biegł za pociągiem i nawet go wyprzedził. W Western City można było przejechać się na koniu, postrzelać z łuku i zjeść kiełbaski z grilla. Nie obyło się bez zwiedzania miasteczka. Odwiedziliśmy saloon, kościół, stację kolejową, biuro szeryfa, bank i… dom, w którym była trumna z nieboszczykiem. Środa to przejażdżka bryczką, gry i zabawy oraz pakowanie się do wyjazdu. Został również zorganizowany konkurs,  w którym pokoje walczyły o 1 miejsce. Oceniano czystość pokoi i zachowanie w stołówce. Oprócz tego były również dodatkowe zadania, w których uczestnicy wycieczki pokazywali swoją wiedzę, umiejętności i pamięć. Ogółem biwak był udany i ja sam chętnie pojechałbym za rok, ale niestety odchodzę do gimnazjum. Istnieje możliwość zorganizowania go w przyszłym roku w innym składzie. Na razie 3 klasy wróciły do Gniezna i przygotowują się do ostatnich 2 tygodnie nauki.

 

 

 

2
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 3
  • 0
Komentarze