1 2 3 4 5
Szkoła Podstawowa nr 12 w Rybniku im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Szkoła Podstawowa nr 12 w Rybniku im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Witamy serdecznie na szkolnym blogu SKO Szkoły Podstawowej nr 12 imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Rybniku. Na naszym blogu znajdziecie informacje na temat działalności, relacje z konkursów i wydarzeń związanych z oszczędzaniem i nie tylko. Zapraszamy do częstego odwiedzania naszego bloga. Czytajcie, oceniajcie i komentujcie nasze wpisy! Nie zapominajcie kliknąć w aktualną liczbę, która zlicza osoby, którym podoba się blog :) !

:)

Witam wakacyjnie! W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w konkursie SKO. Jest mi niezmiernie miło, że przygotowana przeze mnie kronika otrzymała nagrodę III stopnia :) Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a w szczególności dziewczynom z Koła Młodego Przedsiębiorcy! Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych szkół!

0

Przedsiębiorczość a języki obce

Osoby przedsiębiorcze i kreatywne uczą się języków obcych. Na co dzień uczniowie naszej szkoły uczą się języka angielskiego, ale dzięki inicjatywie SKO dzieci z klas szóstych mogły nauczyć się podstaw z języka niemieckiego. w naszej szkole gościliśmy w ramach projektu Deutsch Wagen Tour Panią Beatę Hadasz - lektora języka niemieckiego.

0

Rusza konkurs "Przedsiębiorcza klasa"

Zadaniem klasy jest zgromadzenie jak największej ilości surowców wtórnych: makulatury, baterii oraz puszek, a także aktywny udział w konkursach organizowanych przez SKO. Dodatkowo chcemy zachęcić klasy starsze do aktywności w postaci zgłaszania pomysłów oraz przeprowadzenia w szkole inicjatyw promujących oszczędzanie i efektywne spędzanie wolnego czasu.

0

Przedstawienie o oszczędzaniu

27 kwietnia dziewczyny z Koła Młodego Przedsiębiorcy przedstawiały klasą 1-3 inscenizacje o oszczędzaniu.

0

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Pod opieką nauczycielki przyrody - Pani Małgorzaty Pander oraz Pani Zielonki, uczniowie przygotowali apel, podczas którego zaprezentowane zostały odnawialne źródła energii. W naszej szkole można też było podziwiać plakaty przygotowane na tę okazję, zaś największym powodzeniem cieszyła się wystawa eko-eksponatów stworzonych z plastikowych butelek, nakrętęk itp.

0

Tworzymy gry matematyczne

Klasa VI a po skończonym Sprawdzianie Szóstoklasisty nadal utrwala swoje umiejętności matematyczne, tym razem w inny sposób. Nauczycielka matematyki zaproponowała, aby uczniowie tej klasy stworzyli gry matematyczne dostosowane dla dzieci zarówno starszych jak i młodszych

0

Zbliża się sprawdzian szóstoklasisty

Wielkimi krokami nadchodzi dzień 1 kwietnia. Na lekcjach matematyki ćwiczymy do sprawdzianu rozwiązując miedzy innymi zadania związanie z oszczędzaniem, budżetem i ekonomią.

0

Oszczędzamy po złotówce

Począwszy od września klasa Va postanowiła oszczędzać pieniądze na fundusz klasowy.

0

Święta tuż, tuż :)

Jak to przed świętami - wysyłamy kartki świąteczne. Niekoniecznie te tradycyjne, może tym razem wykorzystamy technologię komputerową? Uczniowie naszej szkoły, w ramach programu Mistrzowie Kodowania zostali zaproszeni do tworzenia kartek świątecznych w programie Scratch.

0

Promujemy przedsiębiorczość - ciąg dalszy

Wspominaliśmy już o projekcie "Otwarta Firma" i związanych z nim działaniami. Pan Stanisław Wengerski – Główny Specjalista Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku zamieścił na stronie firmy relację z lekcji w atobusie.

0
1 2 3 4 5