SP323 w Warszawie

SP323 w Warszawie

Witamy na blogu Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie. Zapraszamy do towarzyszenia Nam w oszczędzaniu - będziemy tu opowiadać o tym co nam się udało, czego się nauczyliśmy, gdzie byliśmy i kogo spotkaliśmy...
03.01.2014

Karnawałowe maski - konkurs

Na wykonanie masek macie sporo czasu. Termin oddawania prac mija 31 stycznia 2014 - sala 210. Najciekawsze maski wyślemy na konkurs zorganizowany przez PKO BP.

maska karnawałowa na karnawał Gify Maski KarnawałoweZapraszam wszystkich do udziału w konkursie na maskę karnawałową.

Maski mają być bajecznie kolorowe i muszą zawierać elementy S K O.

maska karnawałowa gify agusi Gify Maski Karnawałowe

maska na bal karnawałowy Gify Maski Karnawałowe

 

Historia masek karnawałowych sięga czasów prehistorycznych. Hołubione one były przez bogów, szamanów, a i nasza kultura nie pozostała w tyle. Można posłużyć się chociażby przykładem Turonia obecnego w obrzędach jasełkowych podczas okresu świątecznego. Również znaczenie masek karnawałowych niekiedy nie jest przypadkowe.

Maski przeznaczone na karnawał to przede wszystkie rzeczy bardzo ozdobione. maska karnawałowa ozdobiona Gify Maski Karnawałowe

Karnawał to czas, kiedy na zabawy i bale zakłada się odzież karnawałową obsypaną brokatem i to w znacznej ilości. W tym czasie nie obowiązują żadne ograniczenia w tej kwestii, brokat ma być kolorowy i ma go być jak najwięcej.

gify maski karnawałowe Gify Maski Karnawałowe

Głównie z tych przyczyn na maskach karnawałowych znajduje się cała masa brokatu, choć jest on na nich nie przypadkowo umieszczony. Miejsca te są dokładnie przemyślane. Brokat rozświetla maskę, a spojrzeniu nadaje tajemnicy. Na maskach karnawałowych umieszcza się ozdobne pióra symbolizujące największe karnawały.

karnawał maska karnawałowa Gify Maski Karnawałowe

Maski karnawałowe mają skrywać osobę, tak, aby nikt jej nie rozpoznał. Jest to czas, w którym możemy stać się zupełnie kimś innym i pod przykryciem zamaskowanej twarzy zmienić się w wybraną postać.

karnawał maski wenecja Gify Maski Karnawałowe

0
Dodaj Komentarz
USUŃ