SKO Ostrołęka

SKO Ostrołęka

Nasza szkoła mieści się w niewielkiej miejscowości, Ostrołęka, w gminie Warka, w powiecie grójeckim, w województwie mazowieckim. Własnie zaczęliśmy naszą przygodę z oszczędzaniem we współpracy z bankiem PKO. Liczymy na to, że spodoba wam się nasz blog i przedstawione na nim inicjatywy. Serdeczne pozdrowienia Brać ostrołęcka
28.11.2013

Odpady biodegradowalne ważnym składnikiem naszego kompostu

Promujemy ideę segregacji odpadów biodegradowalnych, które znajdą zaszczytne miejsce na naszym kompoście

Zachęcamy uczniów, nauczycieli, pracowników naszej szkoły i wszystkich odwiedzających do wrzucania odpadów biodegradowalnych do specjalnego wiadra znajdującego się przed budynkiem naszej szkoły.Spytacie co to takiego te odpady biodegradowalne? Nic innego jak resztki roślin lub resztki żywności. One to właśnie mogą ulec biodegradacji, czyli rozkładowi tlenowemu bądź beztlenowemu dzięki mikroorganizmom. I w dodatku będą wartościowym elementem naszego kompostu.

 

Od dziś koniec z wyrzucaniem resztek kanapek, ogryzków jabłek itp. do kosza. Nasze wiadro czeka na wasze dary!

 

DSC01188.JPG

0
Dodaj Komentarz
USUŃ